تاثیر فرم صورت در آرایش

  • زمان مطالعه: ۷ دقیقه
  • نویسنده : مریم برزگر
  • یکشنبه 30 مرداد 1401
  • 336 بازدید


یکی از نکاتی که در آرایش کردن بسیار مهم می‌باشد و باید به آن دقت بسیاری داشته باشید فرم صورت می‌باشد، برخی از افراد صورت های گرد، برخی مستطیل، برخی مربع و … دارند که باید تمامی آنها به خوبی فرم صورت خود را شناسایی کنند و سپس آرایش خود را انجام دهند.

تاثیر فرم صورت در آرایش

برای اینکه به خوبی بتوانید فرم صورت خود را تشخیص دهید تا چگونگی تاثیر فرم صورت در آرایش را به خوبی متوجه شوید باید موهایتان را از صورت خود کنار بزنید، و صورت خود را بر اساس اشکال هندسی که در ریاضی وجود دارند مطابقت دهید.

از این طریق فرم صورت خودتان را به خوبی متوجه می‌شوید و به راحتی می‌توانید سبک آرایش خود را انتخاب کنید. تاثیر فرم صورت در آرایش بسیار متنوع می‌باشد و از آنجایی که هر صورت فرم خاصی دارد باید با نحوه آرایش کردن آشنایی کاملی داشته باشید که در ادامه برخی از مهمترین آنها را بیان می‌کنیم.

تاثیر فرم صورت در آرایش و معرفی صورت های متنوع


همانطوری که بیان کردیم هر صورتی شکل متنوعی دارد و به همین دلیل چگونگی تاثیر فرم صورت در آرایش هم متفاوت است، به همین دلیل باید به خوبی با انواع شکل های هندسی صورت آشنایی داشته باشید. برخی از مهمترین شکل های صورت عبارت می‌باشند از :

  1. چهره بیضی 

برای اینکه با چگونگی تاثیر فرم صورت در آرایش در چهره بیضی آشنایی بیشتری داشته باشید باید چهره را به صورت افقی به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. هر یک از قسمت‌هایی که تقسیم کرده‌اید یک سوم از کل صورت را تشکیل می‌دهد. در این نوع از صورت ها باید بدانید که پیشانی تا حدودی پهن تر از چانه می‌باشد و به همین دلیل خط گونه با مقداری انحنا به فک وصل می‌گردد.

یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که فک با ملایمت بسیاری به چانه وصل می‌شود. برای اینکه این صورت‌ها را آرایش کنید باید بدانید که آرایش شما به طرز دلخواهتان می‌باشد.

اگر بخواهید می‌توانید از ابروهای پهن و یا سایه های پهن و یا حتی نازک استفاده کنید، چرا که در هر صورت این چهره قابلیت زیبایی با هر آرایشی را دارد. اما باید دقت داشته باشید که هر چه آرایش را طبیعی تر انجام دهید زیبایی بیشتری در صورت فرد ایجاد می‌شود.


  1. چهره مربع 

یکی از مشخصات بارزی که چهره مربع دارد و شما می‌توانید بر اساس این مشخصه چگونگی تاثیر فرم صورت در آرایش را به خوبی متوجه شوید زاویه دار بودن چهره و گوشه دار بودن فک می‌باشد. طول و عرض چهره‌هایی که مربعی هستند اندازه یکدیگر می‌باشد و بسیار مساوی هستند، به همین دلیل استخوان فک و گونه در یک امتداد قرار گرفته‌اند.

برای اینکه این گونه از صورت‌ها را آرایش کنید بهتر است ابروهای پر‌پشت و پهنی را طراحی کنید تا زیبایی آنها بیشتر شود، سایه زدن و هاشور مو برای این نوع از صورت‌ها بسیار توصیه می‌شود. یکی از نکاتی که در مورد تاثیر فرم صورت در آرایش چهره‌های مربعی شکل بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که لب‌ها را زیاد بزرگ نکنید آنها را در اندازه طبیعی خود آرایش نمایید.

    3.چهره مستطیل

افرادی که چهره‌های مستطیل شکل دارند باید بدانند که چهره های آن زاویه‌دار به شمار می‌رود و به همین دلیل زیبایی آنها و تاثیر فرم صورت در آرایش این دسته از افراد بسیار حائز اهمیت می‌باشد. در این نوع از چهره‌ها امکان دارد که سه قسمت چهره از حد معمول بلندتر به نظر آیند و این قسمت‌ها شاید پیشانی و یا چانه باشد. گونه افرادی که این چهره را دارند به طور معمول صاف و یا فرو رفته می‌باشد.


برای اینکه این نوع از صورت‌ها را آرایش کنید، بهتر است ابروهای آنها را به صورت ترکیبی آرایش نمایید. در واقع ابروها باید کمی انحنا داشته باشند و قوس خارجی آنها به درستی کشیده شود. یکی از نکاتی که در چگونگی تاثیر فرم صورت در آرایش این نوع از چهره‌ها بسیار مهم است و باید به آن توجه داشته باشید این است که ابروهای آنها را خیلی پهن نکشید تا چهره آنها زیباتر و جذاب‌تر شود.

  1. چهره مثلث

یکی از چهره‌های خاص که برخی از افراد دارای این چهره می‌باشند، چهره‌های مثلثی شکل می‌باشد، این نوع از چهره‌ها پیشانی باریکی دارند و چانه، گونه و فک آنها به طرز زیبایی زاویه‌دار است، در واقع همین زاویه دار بودن آنها موجب شده است که صورت زیباتر و جذابی داشته باشند.

تاثیر فرم صورت در آرایش چهره‌های مثلثی بسیار زیبا می‌شود، چرا که زاویه‌دار بودن چهره آنها نقش بسیاری در زیبایی صورت آنها دارد. آرایش کردن این گونه از چهره‌ها باید به گونه‌ای باشد که ابروها رو به بالا باشند و تا می‌توانید از ابروهایی که بی حالت و صاف هستند استفاده کنید.

    5.چهره گرد

یکی دیگر از چهره‌هایی که بسیاری از افراد دارای این چهره می‌باشند و باید با چگونگی تاثیر فرم صورت در آرایش این گونه چهره‌ها آشنایی داشته باشد، چهره گرد است.

در این نوع از صورت تمامی اجزایی که در صورت قرار دارند با یکدیگر یک دایره را تشکیل می‌دهند و به همین دلیل طول و عرض صورت با یکدیگر برابر می‌شود. به طور معمول کسانی که دارای این نوع از چهره هستند گونه‌های پر دارند و صورت آنها چاق و مسطح می‌باشد.


برای اینکه این نوع از صورت‌ها را آرایش کنید باید ابروهای آنها را پر‌پشت بکشید و سعی کنید از رنگ‌هایی که تیره هستند برای آرایش کردن آنها استفاده نمایید.

یکی از نکاتی که در آرایش کردن این نوع چهره‌ها بسیار اهمیت دارد و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید این است که خط لب، لب‌های بالا و پایین را به یک اندازه بکشید و همچنین سایه‌هایی را که بر روی چشمان آنها می‌زنید را دقت داشته باشید که نه خیلی وسیع باشد و نه خیلی باریک، اندازه آن باید متناسب باشد تا زیبایی بیشتری در صورت فرد به وجود آید.تاثیر فرم صورت در آرایش یکی از مهمترین نکاتی می‌باشد که باید در حین آرایش به این نکته توجه بسیاری داشته باشید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن صورت افراد را آرایش کنید، بنابراین دقت داشته باشید که تاثیر فرم صورت در آرایش را بسیار جدی بگیرید.

  • ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید،تیم رخ آرا روزهای خوبی رو برای شما آرزو میکند.


رفرنس: کیوت اسکین